logo sdsSerdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Środowiskowego Domu Samopomocy w Opocznie. Jest to jedyna tego typu placówka na terenie miasta, która pomaga osobom zarówno z niepełnosprawnością intelektualną, jak i ruchową.

Placówka prowadzona jest od 2006 roku, przez Fundację „Ostoja” im. siostry Stanisławy Klaryski z Opoczna.

Celem działalności jest pomoc uczestnikom i ich rodzinom, poprzez zapewnienie im wsparcia psychologicznego i terapeutyczno – rehabilitacyjnego. Uczestnicy pod okiem terapeutów, biorą udział w różnorodnych zajęciach, prowadzonych w pracowniach: komputerowej, kulinarnej, muzycznej, plastyczno – technicznej i rehabilitacyjnej. Środowiskowy Dom Samopomocy zapewnia bezpieczne miejsce dziennego pobytu, gorący posiłek w ciągu dnia, a także zajmuje się organizacją ciekawych spotkań i zajęć terapeutycznych poza placówką (wycieczki, wyjazdy do kina, ogniska i wiele innych).

Środowiskowy Dom Samopomocy działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Numer telefonu: 44 755 60 16

Kierownik ŚDS w Opocznie Kamila Kata 516 251 178   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SDS budynek